602 296 605

biuro@edupharma.pl

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny pozwala skutecznie usuwać blizny i zmarszczki. Warto skorzystać.

Zaawansowane urządzenia pozwalają na przeprowadzenie niezwykle skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Posiadając niemalże uniwersalne zastosowanie, są w stanie odpowiedzieć na potrzeby wielu pacjentów. I tak jest w przypadku lasera frakcyjnego.

Laser frakcyjny to urządzenie, dzięki któremu można szybko i całkowicie bezpiecznie poprawić stan skóry. Poddane wiązce promieniowania laserowego komórki skóry właściwej są stymulowane do tworzenia nowych struktur kolagenowych, w efekcie czego dochodzi do remodelowania tej substancji.

Na czym polegają zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny?

Zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny różnią się przede wszystkim ustawieniami – pod względem ilości „dziurek”, mocy i czasu trwania impulsu. Wszystko zależy od tego, jakich efektów pacjent oczekuje i jakie są problemy skóry.

Ogólnie można przyjąć, że im większa jest moc lasera i im dłuższy czas trwania impulsu, tym lepsze efekty. Niemniej jednak wiąże się to z większą inwazyjnością, większym stanem zapalnym oraz dłuższym procesem gojenia.

Najbardziej istotne jest to, by osoba wykonująca zabieg była w stanie dobrać odpowiednie parametry. Pomagają w tym specjalistyczne szkolenia dedykowane lekarzom z zakresu medycyny estetycznej.

Jakim pacjentom dedykowane są zabiegi?

 Zabieg wykorzystujące laser frakcyjny to szereg wariantów dostosowanych do potrzeb wielu pacjentów. Dobroczynne działanie urządzenia stosuje się przy:

Warto przy tym pamiętać o istniejących przeciwwskazaniach, do których zalicza się m.in. bielactwo, łuszczycę, immunosupresję, ciążę i karmienie piersią, skłonność do opryszczki, choroby nowotworowe. Ponadto zabiegu nie można wykonać osobom przyjmującym retinoidy, zioła światłouczulające.

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny jest jednym z tych urządzeń, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających rezultatów zabiegu. Gdy skóra przejdzie już okres gojenia, faktycznie zostaje wyraźnie odmłodzona i zregenerowana.

Już jednorazowy zabieg przynosi widoczną poprawę, ale w przypadku np. zbyt głębokich rozstępów koniecznością jest wykonanie nawet 3-6 dodatkowych seansów.