602 296 605

biuro@edupharma.pl

Epilacja

Epilacja  – Dzięki zdobyczom medycyny możemy już skutecznie i bezboleśnie walczyć z niechcianym owłosieniem, nawet latem. Przeczytaj i dowiedz się więcej o zaletach bezbolesnej epilacji laserowej.

Słyszałaś, że wszystkie zabiegi laserowe zabronione są w okresie lata? Myślisz, że spóźniłaś się przed sezonem i musisz odłożyć epilację? Nic koniecznie – laserem Mediostar Next Pro możemy wykonywać zabiegi także latem. W tym okresie wykonujemy zabiegi na okolicę pach i bikini.

Poniżej wyjaśniamy najczęściej pojawiające się wątpliwości, dotyczące zabiegów epilacji laserem.

Jak przygotowujemy skórę do zabiegu laserowego?

Dzień przed przystąpieniem do zabiegu epilacji laserowej golimy owłosienie maszynką. Polecamy jednak pozostawienie małego obszaru owłosienia. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg będzie mogła dobrać indywidualne parametry urządzenia, a całość terapii będzie jeszcze bardziej skuteczna.

Bardzo ważne jest  zaprzestanie epilacji woskiem lub epilatorem elektrycznym na miesiąc przed zabiegiem epilacji laserem. Skóra poddawana zabiegowi nie może być podrażniona by nie powodować dodatkowego dyskomfortu.

Czy epilacja laserowa jest bolesna?

W głowicy lasera Mediostar Next Pro jest wbudowany system chłodzenia skóry, który zintegrowany jest z głowicą zabiegową. Dzięki temu odczucia bólu są zmniejszone do minimum. Zdecydowana większość pacjentek w ogóle ich nie odczuwa, a wręcz przeciwnie – są zaskoczone, że „nic nie boli”.

Pośród pacjentek często funkcjonuje przeświadczenie, że zabieg musi boleć, inaczej nie jest odpowiednio skuteczny. Nie jest to prawdą. Nowoczesna technologia tak bardzo się rozwinęła że urządzenia wykorzystywane do zabiegów są bezbolesne i o wiele bardziej skuteczne niż jeszcze kilka lat temu.

Jak będę wyglądać zaraz po zabiegu epilacji?

Zabieg epilacji laserowej nie wyłącza z normalnego funkcjonowania. Skóra zaraz po zabiegu epilacji laserowej wygląda normalnie. Rzadziej zdarza się, iż mieszki włosowe mogą być lekko obrzmiałe i zaczerwienione. Należy pamiętać, aby nie wystawiać miejsc objętych działaniem lasera na słońce, dlatego w tym okresie zabiegom poddajemy partie ciała, których zazwyczaj nie opalamy – okolice bikini i pachy.

Czy stosujemy epilację laserową latem?

Epilację laserem Mediostar Next Pro wykonujemy także latem, jednakże tylko w określonych partiach ciała. Chwilowym przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna.

Latem wykonujemy epilację laserową miejsc, których nie wystawiamy na działanie promieni słonecznych, czyli okolic bikini i pach.

Epilacja – Czy każdy może się poddać epilacji laserowej?

Zabiegowi epilacji laserem może poddać się każdy, u kogo nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Poniżej podajemy wszystkie przeciwwskazania do wykonania epilacji laserem. Jeśli je wykluczymy to zapewniamy bezpieczeństwo zabiegu.

Przeciwwskazania:

Dla osób zainteresowanych prowadzimy szkolenia z epilacji, można również pozyskać finansowanie takich szkoleń.

Na zabieg epilacji laserem lub na szkolenia z epilacji laserowej można się zapisać pod numerem 571 32 35 30, od pn do pt w godzinach 11:00 – 19:00

epilacja

Epilacja