Redukcja rozstępów – skuteczne usuwanie
Rozstępy są nieestetyczną przypadłością kobiet i mężczyzn. Wzrastająca świadomość tego, że nie da się ich usunąć wyłącznie za pomocą kremów sprawia, iż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Kliniki urody powinny wyjść więc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów.
Zabiegów, dzięki którym redukcja rozstępów jest możliwa, medycyna estetyczna może zaoferować bardzo wiele. Ich dobór powinien być uzależniony od stopnia zaawansowania rozstępów oraz preferencji pacjentów.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja jest bezinwazyjnym zabiegiem, którego istotą jest pobudzenie procesów regeneracyjnych. Poprzez intensywne ścieranie naskórka w sposób całkowicie kontrolowany, dochodzi do wygładzenia powierzchni. Jednocześnie pobudzana jest produkcja kolagenu, co pozwala na zwiększenie wytrzymałości skóry.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Najczęściej do jego przeprowadzenia wykorzystuje się głowicę diamentową lub kryształki korundu.
Peeling chemiczny z kwasem TCA
Peelingi medyczne słyną ze swoich właściwości złuszczających. Najlepsze efekty w tym zakresie daje peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego (TCA). Działa silnie złuszczająco, dzięki czemu możliwa jest redukcja rozstępów nawet tych w fazie bliznowacenia.
Po nałożeniu kwasu TCA dochodzi do koagulacji białek naskórka, efektem czego jest powierzchowne zbielenie skóry. Następnie pojawia się zaczerwienienie oraz obrzęk. W ciągu 3-5 dni naskórek staje się brązowy i łuszczy się. Po 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony.
Dermabrazja laserowa
Dermabrazja laserowa jest bardziej inwazyjną, ale też bardziej skuteczną odmianą mikrodermabrazji. Istotą zabiegu jest ścierani powierzchni skóry warstwa po warstwie (w sposób całkowicie kontrolowany). Na zakończenie aplikowana jest warstwa substancji antybakteryjnej, aby zapobiec wdaniu się infekcji w odsłonięte tkanki.
Zabieg dermabrazji laserowej jest bolesny i dość inwazyjny, dlatego wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (w niektórych przypadkach dopuszczalne jest znieczulenie miejscowe). Daje jednak świetne efekty – już po pierwszym zabiegu.