602 296 605

biuro@edupharma.pl

Redukcja przebarwień

Redukcja przebarwień

Nieestetyczne przebarwienia mogą odebrać pewność siebie. Dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie, oczekując przywrócenia atrakcyjnego wyglądu. Coraz częściej pacjenci zwracają się o pomoc do lekarzy działających w klinikach urody.

Korzystając z dobrodziejstwa medycyny estetycznej, redukcja przebarwień jest nie tylko skuteczna, ale i całkowicie bezpieczna. Efekty pojawiają się nawet już po jednym zabiegu, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania kuracji.

Redukcja brzebarwień – Peelingi medyczne

Peelingi medyczne pozwalają na głębokie złuszczenie martwych komórek naskórka i jednoczesne wyrównanie kolorytu skóry. W zależności od rodzaju przebarwień oraz ich głębokości, stosuje się peelingi bazujące na różnych aktywnych składnikach.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który pozwala na delikatne złuszczenie martwych komórek naskórka i wyrównanie kolorytu. W trakcie kuracji pobudzana jest również produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

Zabieg polega na wodzeniu po skórze specjalną głowicą (diamentową lub z kryształkami korundu), która umożliwia ścieranie powierzchni skóry. Cały proces przebiega w sposób kontrolowany i nie wiąże się właściwie z żadnym ryzykiem powikłań.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem lubianym przez pacjentów z uwagi na nieinwazyjność oraz bezbolesność.

Laserowe usuwanie przebarwień

Wykorzystując zaawansowane urządzenia laserowe, można zredukować istniejące przebarwienia. Takie zabiegi dedykowane są pacjentom, u których plamy powstały m.in. na skutek przyjmowania leków fotouczulających przy jednoczesnej ekspozycji na słońce, zawirowań hormonalnych (np. ciąży czy łykania środków antykoncepcyjnych), zaburzeń pracy nadnerczy i tarczycy czy schorzeń wątroby.

Istotą zabiegu jest naświetlanie skóry wiązką światła, która jest wybiórczo pochłaniana przez melaninę. W efekcie podgrzania komórek barwnikowych, dochodzi do ich zniszczenia.

Warto też skorzystać z łagodnych zabiegów PCA Skin.