Redukcja przebarwień
Nieestetyczne przebarwienia mogą odebrać pewność siebie. Dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie, oczekując przywrócenia atrakcyjnego wyglądu. Coraz częściej pacjenci zwracają się o pomoc do lekarzy działających w klinikach urody.
Korzystając z dobrodziejstwa medycyny estetycznej, redukcja przebarwień jest nie tylko skuteczna, ale i całkowicie bezpieczna. Efekty pojawiają się nawet już po jednym zabiegu, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania kuracji.
Redukcja brzebarwień – Peelingi medyczne
Peelingi medyczne pozwalają na głębokie złuszczenie martwych komórek naskórka i jednoczesne wyrównanie kolorytu skóry. W zależności od rodzaju przebarwień oraz ich głębokości, stosuje się peelingi bazujące na różnych aktywnych składnikach.
- Peeling kwasem glikolowym – działa łagodnie, pozwalając na delikatne złuszczenie martwych komórek naskórka. Redukuje powierzchniowe przebarwienia oraz spłyca blizny.
- Peeling kwasem migdałowym – wykazuje silne właściwości odbarwiające. Świetnie sprawdzi się w walce z powierzchniowymi przebarwieniami.
- Peeling TCA (kwasem trójchlorooctowym) – działa silnie złuszczająco. Przeprowadzając zabieg z substancją o wysokim stężeniu, można skutecznie usunąć nawet głębokie przebarwienia.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który pozwala na delikatne złuszczenie martwych komórek naskórka i wyrównanie kolorytu. W trakcie kuracji pobudzana jest również produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.
Zabieg polega na wodzeniu po skórze specjalną głowicą (diamentową lub z kryształkami korundu), która umożliwia ścieranie powierzchni skóry. Cały proces przebiega w sposób kontrolowany i nie wiąże się właściwie z żadnym ryzykiem powikłań.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem lubianym przez pacjentów z uwagi na nieinwazyjność oraz bezbolesność.
Laserowe usuwanie przebarwień
Wykorzystując zaawansowane urządzenia laserowe, można zredukować istniejące przebarwienia. Takie zabiegi dedykowane są pacjentom, u których plamy powstały m.in. na skutek przyjmowania leków fotouczulających przy jednoczesnej ekspozycji na słońce, zawirowań hormonalnych (np. ciąży czy łykania środków antykoncepcyjnych), zaburzeń pracy nadnerczy i tarczycy czy schorzeń wątroby.
Istotą zabiegu jest naświetlanie skóry wiązką światła, która jest wybiórczo pochłaniana przez melaninę. W efekcie podgrzania komórek barwnikowych, dochodzi do ich zniszczenia.
Warto też skorzystać z łagodnych zabiegów PCA Skin.