602 296 605

biuro@edupharma.pl

Redukcja cieni pod oczami

Redukcja cieni pod oczami – częsty zabieg w medycynie estetycznej

Dążenie do uzyskania atrakcyjnego wyglądu przejawia się nie tylko w redukcji zmarszczek. Coraz więcej pacjentów klinik urody dostrzega konieczność zredukowania cieni pod oczami, których nie da się wyeliminować poprzez stosowanie nawet najdroższych kremów. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się więc coraz większą popularnością, dlatego warto włączyć je do oferty swojej kliniki.

Nieestetyczne cienie pod oczami są skutkiem zbyt cienkiej skóry, pod którą uwidacznia się sieć naczyń. W efekcie twarz wygląda na zmęczoną, co odejmuje uroku. Warto pacjentkom zaproponować skuteczne zabiegi, dzięki którym można rozwiązać problem sinych podkówek, przywracając promienny i młody wygląd.

Kwas hialuronowy – kojarzony głównie z zabiegami redukującymi zmarszczki czy powiększającymi usta – może służyć również redukcji cieni pod oczami. Jest to substancja, która wykazuje silne właściwości wiązania wody – działa niczym silny wypełniacz. Pozwala więc na wypełnienie zagłębienia oczodołów, w efekcie czego likwidowane są również pojawiające się cienie.

Mezoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej o szerokim spektrum zastosowań. Odpowiednio przygotowany koktajl odżywczy jest w stanie także zredukować nieestetyczne cienie pod oczami. Aktywne substancje wstrzykiwane są w skórę, pozwalając na szybkie działanie. Najlepszych efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu kilku serii zabiegów – zaleca się je wykonać w regularnych odstępach czasu.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabiegi, dzięki którym redukcja cieni pod oczami jest możliwa, dają zadowalające rezultaty. By jednak cieszyć się pełnią efektów, najczęściej kuracje należy powtarzać. W przypadku kwasu hialuronowego istotne jest przeprowadzenie zabiegu podtrzymującego – kwas jest bowiem substancją biodegradowalną.

Lipotransfer i komórki macierzyste

Przeszczep własnego tłuszczu z zawartymi w nim komórkami macierzystymi jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia cieni pod oczami.