602 296 605

biuro@edupharma.pl

Nici liftingujące

Nici liftingujące Aptos

Rozpuszczalne nici liftingujace to hit medycyny estetycznej. O zabiegach przeprowadzanych z ich użyciem mówi się, że to lifting bez skalpela. Nic więc dziwnego, że na kuracje z ich wykorzystaniem nie brakuje chętnych pacjentów.

Przy pomocy nici liftingujących dokonuje się zabiegów odmładzających i upiększających twarzy (przywrócenie owalu policzków, likwidacja bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek palacza, podniesienie brwi, zmniejszenia podbródka) ale też ujędrnienie szyi, dekoltu, piersi, brzucha, ud czy pośladków.

Jak działają nici liftingujace?

Nici są wprowadzane pod skórę przy pomocy igieł. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa od 20 do 60 minut. Efekty odmłodzenia czy podniesienia skóry  widoczne są natychmiast, ale optymalny wygląd obserwuje się po 6 tygodniach. Obecność nici stymuluje bowiem produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Te substancje odpowiadają za jędrność, napięcie, elastyczność i nawilżenie skóry. Nici rozpuszczają się pod skórą po 8-12 miesiącach, a efekt odmładzający pozostaje nawet przez kilka lat..

Rodzaje nici liftingujących

Nici różnią się materiałem, z jakiego je wykonano, długością i rodzajem powierzchni.

Rodzaj nici jest dobierany do rodzaju zabiegu. Najczęściej w medycynie estetycznej wykorzystywane są nici z systemem PDO.