Mezoterapia igłowa to metoda odmładzania skóry poprzez dostarczanie substancji odżywczych.
Chęć odzyskania młodego wyglądu i zachowania go na dłużej, a także poprawa sylwetki towarzyszy ludziom od dawna. Stąd tak ogromna popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można cofnąć czas i uzyskać atrakcyjny wygląd. Z pomocą przychodzi mezoterapia.
Mezoterapia jest zabiegiem, którego istotą jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry aktywnych substancji o określonym działaniu. Skład ampułki dobierany jest w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, co pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty.
Mezoterapia igłowa i bezigłowa
Zarówno w przypadku mezoterapii igłowej i bezigłowej istota zabiegu pozostaje ta sama. Różna jest jednak technika podawania aktywnych substancji docierających w głębokie warstwy skóry.
- Mezoterapia igłowa polega na iniekcjach śródskórnych odpowiednio przygotowanego koktajlu odżywczego (dostosowanego do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta). Skórę nakłuwa się w wielu miejscach, a na zakończenie przeprowadza delikatny masaż, by równomiernie rozprowadzić aktywne składniki.
- Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu składników koktajlu odżywczego za pomocą ultradźwięków. Metoda jest całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna.
Zastosowanie mezoterapii
Mezoterapia, dzięki możliwości tworzenia dowolnych koktajli odżywczych, daje szerokie spektrum możliwości. Zabiegi przeprowadzane są m.in. w celu:
- redukcji zmarszczek,
- leczenia trądziku,
- usunięcia cellulitu,
- zwalczenia nadmiernego wypadania włosów.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
Chociaż zabiegi mezoterapii są bezpieczne, istnieje kilka przeciwwskazań. Kuracji nie mogą poddać się pacjenci:
- nadwrażliwi na którykolwiek ze składników preparatu,
- ze świeżą opalenizną,
- z opryszczką.
Zabieg nie jest wskazany również kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Jak długo utrzymują się efekty?
Mezoterapia – igłowa czy bezigłowa – jest zabiegiem, który nie daje trwałych rezultatów. Widoczne zmiany pojawiają się już po jednym seansie. By jednak osiągnąć pełnię efektów, należy przeprowadzić serię zabiegów – w regularnych odstępach czasu (mniej więcej 10-dniowych). Potem wystarczy wykonać jedną serię podtrzymującą – raz na kilka miesięcy.