602 296 605

biuro@edupharma.pl

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to metoda odmładzania skóry poprzez dostarczanie substancji odżywczych.

Chęć odzyskania młodego wyglądu i zachowania go na dłużej, a także poprawa sylwetki towarzyszy ludziom od dawna. Stąd tak ogromna popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można cofnąć czas i uzyskać atrakcyjny wygląd. Z pomocą przychodzi mezoterapia.

Mezoterapia jest zabiegiem, którego istotą jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry aktywnych substancji o określonym działaniu. Skład ampułki dobierany jest w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, co pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Zarówno w przypadku mezoterapii igłowej i bezigłowej istota zabiegu pozostaje ta sama. Różna jest jednak technika podawania aktywnych substancji docierających w głębokie warstwy skóry.

Zastosowanie mezoterapii

Mezoterapia, dzięki możliwości tworzenia dowolnych koktajli odżywczych, daje szerokie spektrum możliwości. Zabiegi przeprowadzane są m.in. w celu:

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Chociaż zabiegi mezoterapii są bezpieczne, istnieje kilka przeciwwskazań. Kuracji nie mogą poddać się pacjenci:

Zabieg nie jest wskazany również kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Jak długo utrzymują się efekty?

Mezoterapia – igłowa czy bezigłowa – jest zabiegiem, który nie daje trwałych rezultatów. Widoczne zmiany pojawiają się już po jednym seansie. By jednak osiągnąć pełnię efektów, należy przeprowadzić serię zabiegów – w regularnych odstępach czasu (mniej więcej 10-dniowych). Potem wystarczy wykonać jedną serię podtrzymującą – raz na kilka miesięcy.