602 296 605

biuro@edupharma.pl

Leczenie wypadania włosów

Leczenie wypadania włosów – najskuteczniejsze osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste.

Jeszcze do niedawna wzmożone wypadanie włosów było przez pacjentów (szczególnie mężczyzn) bagatelizowane. W czasach kiedy wygląd odgrywa znaczącą rolę, coraz więcej osób dąży do jego poprawy. Stąd tak duże zainteresowanie leczeniem wypadania włosów oferowanego przez kliniki medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów, dzięki którym możliwe jest skuteczne leczenie wypadania włosów. Dobór odpowiedniej metody powinien być uwarunkowany przede wszystkim przyczyną problemu, stopniem zaawansowania oraz preferencjami pacjenta.

Jest to zabieg dający szerokie spektrum możliwości. Jego istotą jest dostarczenie w głębokie partie skóry aktywnych substancji. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg wymaga bieżącego przygotowania koktajlu odżywczego, można tak dobrać taki skład ampułki, który będzie idealnie dostosowany do potrzeb konkretnego pacjenta.

Mezoterapię można przeprowadzić dwoma technikami: albo igłowo (zabieg polega na iniekcjach), albo bezigłowo (zabieg polega na wtłoczeniu aktywnych substancji m.in. za pomocą ultradźwięków). W obu przypadkach kuracja jest bezpieczna i właściwie bezinwazyjna. Wszelki dyskomfort można zmniejszyć miejscowymi środkami przeciwbólowymi.

Warto mieć świadomość, że istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu. Zalicza się do nich między innymi: ciążę, okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, opryszczka, przyjmowanie niektórych farmaceutyków (np. aspiryny), alergie (szczególnie nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników ampułki).

Laser frakcyjny MOSAIC jest urządzeniem, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie skutecznego zabiegu wspierającego leczenie wypadania włosów. Pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty w zakresie odnowy skóry przy minimalnej inwazyjności.

Zabieg polega na tworzeniu wielu bardzo małych kolumn oparzeń, co silnie pobudza procesy regeneracyjne. W przypadku łysienia, laser działa również pobudzająco na procesy wzrostu włosa.

Leczenie wypadania włosów za pomocą lasera frakcyjnego MOSAIC jest bezinwazyjny i wiąże się z minimalnym dyskomfortem. By złagodzić wszelkie niedogodności, najczęściej stosuje się miejscowe środki znieczulające.