602 296 605

biuro@edupharma.pl

Leczenie blizn

Leczenie blizn także blizn po trądziku

Blizny to nie tylko kwestia estetyki, ale i defekt wpływający negatywnie na psychikę wielu pacjentów. Stąd ich redukcja jest nie tylko kaprysem, ale przede wszystkim poprawą samooceny.

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferując skutecznie zabiegi pozwalające na usuwanie blizn.

·         Peelingi medyczne

Peelingi medyczne są jednym ze sposobów usuwania blizn. Wybór aktywnej substancji determinuje przede wszystkim głębokość defektu. Im większe i bardziej widoczne, tym silniejszych składników wymaga zabieg.

Najlepsze efekty przynosi peeling z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego (TCA). Wykazuje on silne właściwości złuszczające, pozwalając na spłycenie nawet najbardziej głębokich blizn. Jeśli blizny są powierzchniowe, wówczas można zredukować je peelingiem z kwasem glikolowym lub migdałowym. We wszystkich przypadkach lekarz musi dobrać odpowiednie stężenie – adekwatne do stopnia zaawansowania problemu.

·         Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn bazuje na zjawisku fototermolizy. Istotą jest pochłonięcie energii świetlnej przez komórki skóry zmienionej bliznowato, a następnie zamianie energii na ciepło. W efekcie dochodzi do remodelingu tkanek i pobudzenia procesów odbudowy skóry. Blizna zaczyna mięknąć, zaś koloryt i konsystencja stopniowo zaczynają przypominać otaczającą skórę.

Laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne i skuteczne z uwagi na możliwość precyzyjnego wycelowania w zmienione tkanki. Ponadto za każdym razem można dobrać odpowiednią głębokość emisji promieniowania oraz gęstość wiązki. Usuwanie blizn w ten sposób jest więc procesem całkowicie kontrolowanym.

Przeciwwskazania do zabiegów usuwania blizn

Chociaż zabiegi pozwalające na usuwanie blizn są bezpieczne, nie każdy może się im poddać. Istnieje kilka przeciwwskazań, których pacjenci powinni bezwzględnie przestrzegać. Zalicza się do nich m.in. przyjmowanie leków światłouczulających, świeżą opaleniznę, ciążę, okres laktacji, skłonność do bliznowców, stany zapalne skóry, aktywną infekcję wirusową lub bakteryjną.