602 296 605

biuro@edupharma.pl

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to bardzo skuteczny wypełniacz.

W dążeniu do uzyskania atrakcyjnego wyglądu pomaga medycyna estetyczna. Szereg zabiegów pozwala na opóźnienie procesów starzenia i natychmiastową poprawę kondycji skóry. Jednym z takich zabiegów jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Nie bez powodu określany jest on mianem „eliksiru młodości”. Występujący naturalnie w organizmie człowieka odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, efektem czego jest gładka cera pozbawiona zmarszczek. Problem w tym, że z wiekiem zaczyna ubywać kwasu hialuronowego, czego skutkiem jest powstawanie coraz głębszych bruzd i utrata sprężystości skóry.

Na czym polega działanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy posiada niezwykłą zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek H2O.

W zabiegach medycyny estetycznej to właśnie takie działanie kwasu hialuronowego jest wykorzystywane. Stosuje się go jako świetny wypełniacz, który znajduje szerokie zastosowanie: począwszy od redukowania zmarszczek, a skończywszy na powiększaniu ust czy piersi.

Najważniejsze przeciwwskazania

Chociaż wstrzykiwanie kwasu hialuronowego nie wiąże się z działaniami niepożądanymi, istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Zalicza się do nich m.in.:

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wstrzykiwany w formie naturalnego i biodegradowalnego żelu, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Sam zabieg jest zaś mało inwazyjny i wiąże się tylko z delikatnym dyskomfortem (który można złagodzić, stosując miejscowe środki znieczulające). Dlatego też wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma wielu zwolenników.

Pacjenci chętnie poddają się tego typu zabiegom, ponieważ efekty nie są trwałe. Po kilku miesiącach kondycja skóry powraca do dawnego stanu, a piersi – do pierwotnego rozmiaru. Czas utrzymywania się rezultatów zależy przede wszystkim od stopnia stabilizacji preparatu, techniki iniekcji oraz stylu życia prowadzonego przez pacjenta. Można jednak te rezultaty utrzymać, poddając się ponownemu zabiegowi mniej więcej raz na 6-8 miesięcy.