602 296 605

biuro@edupharma.pl

Korekcja nosa

Korekcja nosa wypełniaczem lub nićmi Aptos

Nos jest takim elementem twarzy, która często decyduje o ocenie urody właściciela. Nos prosty i zgrabny sprawia, że twarz jest odbierana jako ładna, nos za duży, za długi czy z garbkiem bywa często przyczyną kompleksów.

Dla poprawy urody i samopoczucia wiele osób decyduje się na korekcję nosa. Operacje estetyczne nosa są najczęściej wykonywanym zabiegiem w klinikach medycyny estetycznej. Bywają też operacje plastyczne ze wskazań medycznych, np. z powodu złamania lub skrzywionej przegrody uniemożliwiającej prawidłowe oddychanie.

Na czym polega korekcja nosa?

Z każdego niezbyt efektownie prezentującego się organu powonienia można zrobić zgrabny nosek, który przysporzy właścicielowi satysfakcji ze swego wyglądu. Chirurdzy plastyczni zwracają uwagę na to, by nowy nos pasował do twarzy, był proporcjonalny i harmonijnie współgrał z innymi elementami twarzy. Nos można zmniejszyć, skrócić jego czubek lub wydłużyć, zmienić kształt grzbietu, zmniejszyć szerokość skrzydełek czy też zmienić kat pomiędzy nosem a ustami.

Jak przebiega operacja nosa?

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, co zależy od rozległości zabiegu. Wszystkie nacięcia wykonywane są wewnątrz  nosa, dlatego później blizny są niewidoczne.  Najpierw skóra jest oddzielana od konstrukcji chrzęstno – kostnej, po czym chirurg modeluje chrząstki, zwęża kości itp. po czym skórę dopasowuje do nowego kształtu części chrzęstno – kostnej. Zakładane szwy są rozpuszczalne. Pozostaje jeszcze tylko założyć opatrunek gipsowy lub z tworzywa sztucznego, a do przewodów nosowych – opatrunki stabilizujące przegrodę nosową. Zabieg trwa około godziny. Pacjent przebywa w klinice jeden dzień.

Po operacji przez kilka dni występują takie dolegliwości jak bóle głowy, obrzęk twarzy, sińce pod oczami. Opatrunki z przewodów nosowych są usuwane po dwóch dniach, opatrunek gipsowy – po tygodniu. Nos przez dłuższy czas (do 10 tygodni) jest wrażliwy na dotyk i temperaturę, należy unikać wysiłku fizycznego i zapobiegać urazom. Dopiero po 6 miesiącach nos uzyskuje pożądany kształt

Kwas hialuronowy sposobem na zgrabny nos

Czasem nos jest zbyt mały w stosunku do twarzy, skrzywiony po złamaniu, może mieć nieproporcjonalnie duży czubek albo brak mostka między trzonem a nasadą, wówczas

korekty można też dokonać przy pomocy kwasu hialuronowego. Tą metodą można też ukryć garbek nosa. Zabieg polega na ostrzykiwaniu głębokiej warstwy skóry. Trwa 20 – 30 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są od razu, zaś utrzymują się przez 6 do 12 miesięcy.