602 296 605

biuro@edupharma.pl

Botox

Botox pozwala  na wygładzanie zmarszczek mimicznych

Chęć zatrzymania upływającego czasu i opóźnienia procesów starzenia jest wpisana we współczesny świat. Ludzie poszukują metod, które pozwalają na zachowanie młodego wyglądu, ponieważ nie dopuszczają myśli o starzeniu się. Z pomocą przychodzi więc medycyna estetyczna oferująca zabiegi odmładzające. Jednym z nich jest botox.

Botox jest zabiegiem, którego początki sięgają 1980 roku. Jad kiełbasiany wykorzystany został przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczów mięśni. Obecnie stosuje się go przede wszystkim w zabiegach odmładzających, choć pomaga również zwalczyć nadpotliwość czy migreny.

Czym jest botox?

Botox jest zabiegiem wykorzystującym toksynę botulinową, której działanie polega na porażeniu mięśni – w sposób całkowicie kontrolowany. Wstrzykiwana substancja odpowiada za zahamowanie uwalniania acetylocholiny – ważnego neuroprzekaźnika, który odpowiada za przewodzenie impulsów między nerwami a mięśniami. W efekcie prowadzi to do wyraźnego rozluźnienia mięśni.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej doskonale łagodzi rysy twarzy. Zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych – głównie tzw. lwiej zmarszczki oraz kurzych łapek.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej są bezpieczne, pod warunkiem przeprowadzania ich przez odpowiednio wyszkolonego specjalistę. Niemniej jednak istnieje kilka przeciwwskazań, których należy przestrzegać.

Zabiegów wykorzystujących botoks nie poleca się:

Jakich efektów można się spodziewać?

Botox jest zabiegiem, który pozwala na przywrócenie młodego wyglądu. Pełne działanie toksyny botulinowej widoczne jest już po kilku dniach. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy.

Zabieg wykorzystujący toksynę botulinową cieszy się popularnością wśród pacjentów klinik urody. Niska inwazyjność, naturalny efekt oraz optymalnie utrzymujące się rezultaty – to zalety wskazywane przez pacjentów.